• امروز : یکشنبه, ۲ مهر , ۱۴۰۲
  • برابر با : Sunday - 24 September - 2023
کل اخبار 24058
3

کسب ۱۴۲ مدال کشوری و ۱۸ مدال بین‌المللی و جهانی توسط ورزشکاران ملایری

  • کد خبر : 87835
  • 02 شهریور 1402 - 21:53
کسب ۱۴۲ مدال کشوری و ۱۸ مدال بین‌المللی و جهانی توسط ورزشکاران ملایری
بام: رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان ملایر با بیان اینکه سال گذشته ۱۴۲ ورزشکار ملایری در دو بخش آقایان و بانوان موفق به کسب مدال های کشوری شدند، تصریح کرد: سال گذشته ۱۸ ورزشکار ملایری نیز مدال های بین المللی، آسیایی و جهانی کسب کردند.

حمیدرضا سپهری‌نیا سه‌شنبه ۲۴ مرداد در جمع خبرنگاران، از ۱۵ مورد میزبانی کشوری ورزش های قهرمانی در رشته های فوتبال، شطرنج، مینی فوتبال جام پرچم، ووشو و هندبال در سال گذشته خبر داد و افزود: ۴۶ ورزشکار یا تیم نیز در رشته هایی چون هندبال، فوتبال، باستانی، رزمی، کشتی، شطرنج، کوهنوردی، بوکس، ووشو، والیبال و نجات غریق به مسابقات کشوری اعزام شدند.

سپهری نیا ادامه داد: ۱۲ ورزشکار نیز در رشته های کوهنوردی، هندبال، کاراته، بدنسازی و پرورش اندام و تکواندو اعزام شدند.

وی به ۵۰ مورد اعزام به مسابقات استانی در سال گذشته اشاره و خاطرنشان کرد: شهرستان ملایر ۲۵ بار میزبان مسابقات استانی بوده است.

سپهری‌نیا تعداد مدال آوران استانی شهرستان ملایر در سال گذشته را ۱۵۰ نفر عنوان کرد و گفت: ۱۲ ورزشکار نیز به اردوی تیم ملی دعوت و هشت ورزشکار در رشته های هندبال، کشتی و فوتبال عضو تیم ملی شدند.

وی تعداد ورزشکاران سازمان یافته و بیمه شده سال قبل را ۱۰ هزار و ۲۰۰ نفر برشمرد و مطرح کرد: در پنج ماهه نخست امسال نیز ۶۳۰۲ ورزشکار شناسایی و بیمه شدند که از این تعداد، ۲۵۳۳ نفر زن و ۳۷۶۹ نفر مرد هستند.

سپهری‌نیا پیش‌بینی کرد بیش از ۱۶ هزار نفر ورزشکار در شهرستان داریم که برخی ثبت و بیمه نمی شوند و یادآور شد: این ورزشکاران در قالب ۴۰ هیأت ورزشی در شهرستان فعالیت دارند.

وی با بیان اینکه بیش از ۳۲ هیأت ورزشی در شهرستان فعال بوده و مابقی عملکردهای دوره ای و فصلی دارند، مطرح کرد: ۳۱ باب اماکن ورزشی دولتی و ۶۸ باب سالن ورزشی خصوصی داریم.

سپهری‌نیا به ۵۰ سانتی‌مترمربع سرانه فضای ورزشی شهرستان اشاره کرد و گفت: به همت شهرداری ملایر، ۹ ایستگاه ورزش همگانی فعال در سطح شهر داریم و دهمین ایستگاه نیز در پارک شقایق به زودی افتتاح خواهد شد.

برگزاری ۴۰ همایش و مسابقات ورزشی در سال گذشته

وی از پیگیری های لازم برای توسعه و احیای ایستگاه های ورزش همگانی در شهرهای ازندریان و جوکار خبر داد و بیان کرد: در سال گذشته ۴۰ مورد همایش و مسابقات ورزش های همگانی از جمله همایش سوارکاری، همایش پیاده روی گرامیداشت شهدای ارتش و مسابقات مینی فوتبال جام پرچم در سطح شهرستان برگزار شد.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان ملایر به برگزاری رویداد جام پرچم با حضور۴۰ تیم از روستاهای شهرستان در سال گذشته اشاره و خاطرنشان کرد: افتتاحیه و اختتامیه این جام در نیز در شهرستان ملایر برگزار شد.

سپهری‌نیا با اشاره به افتتاح یک باب سالن ورزشی روستای توچغاز تصریح کرد: این سالن ورزشی ۱۲ سال با پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصد باقی مانده بود که خوشبختانه سال گذشته تکمیل و افتتاح شد.

وجود ۴۴ خانه ورزشی روستایی در ملایر

وی همچنین به افتتاح یک باب خانه ورزش روستایی در روستای منگاوی طی سال گذشته اشاره و خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۴۴ خانه ورزشی روستایی در شهرستان داریم که نسبت به جمعیت آمار بسیار خوبی بوده و در این حوزه وضعیت خیلی خوبی در کشور داریم.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان ملایر نسبت به تجهیز خانه های ورزش روستایی در تمامی روستاهایی که فضای مناسب داشته باشند، اعلام آمادگی کرد.

وی از ایجاد اشتغال برای ۲۱ نفر در حوزه ورزش و پرداخت یک و نیم میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی تبصره ۱۸ به باشگاه های خصوصی در سال گذشته خبر داد و گفت: با افتتاح ۱۰ باشگاه خصوصی، تعداد باشگاه های خصوصی شهرستان به ۹۲ مورد رسید.

وی در ادامه ۱۵ مورد غبارروبی گلزار شهدا در سطح شهرستان، برگزاری پنج یادواره شهدا، اجرای مسابقات ورزشی به مناسبت های مختلف، دیدار و تجلیل از ۴۰ خانواده شهدا، برگزاری جام های نوروزی و ورزشی، شرکت ورزشکاران در مراسمات ملی و شهرستانی، برگزاری زنگ مقاومت و ایثار در هفته دفاع مقدس و زنگ انقلاب در زورخانه پوریای ولی و برگزاری مراسم گلریزان در همین زورخانه را از جمله برنامه های فرهنگی اداره ورزش و جوانان شهرستان در سال گذشته برشمرد.

سپهری نیا به برگزاری ۳۵ دوره آموزشی در زمینه های کارگاه های آموزشی، دوره های مربیگری، داوری، بازآموزی، مبارزه با مواد مخدر و کوهنوردی اشاره و مطرح کرد: دوره مربیگری فوتبال A  آسیا، مربیگری سطح یک فوتسال ایران و مربیگری کبدی درجه سه برای نخستین بار در ملایر برگزار شد.

وی ادامه داد: در سال گذشته ۱۵ نفر از داوران و مربیان ملایری با دعوت نامه فدراسیون به مسابقات لیگ های دسته یک و دو کشور و همچنین مسابقات قهرمانی کشور اعزام شدند.

سپهری‌نیا در ادامه از ایجاد اشتغال برای ۱۵ نفر در حوزه ورزش طی پنج ماهه سال جاری خبر داد و گفت: یک میلیارد تومان نیز تسهیلات اشتغالزایی تبصره ۱۸ پرداخت شده است.

وی به برگزاری جام رمضان در چهار بخش از ابتدای سال جاری تاکنون اشاره و تأکید کرد: خوشبختانه امسال شاهد ارتقاء چشمگیری در ورزش کشتی از جهت قهرمانی هستیم.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان ملایر از کسب سهمیه حضور در جام تختی توسط کشتی گیران ملایری خبر داد و افزود: در رده نونهالان ۹ مدال کشوری طلا، نقره و برنز کسب شده است و هشت کشتی گیر نیز به مسابقات کشوری اعزام شدند.

کسب سهمیه حضور در بازی های آسیایی هانگژو توسط شطرنج باز ملایری

سپهری‌نیا به کسب مقام دوم مسابقات شطرنج در غرب کشور توسط شطرنج بازان ملایری اشاره و اظهار کرد: “فاطمه بیات” با کسب مدال طلا مسابقات شطرنج، به عنوان تنها نماینده شهرستان سهمیه بازی های آسیایی هانگژو را کسب کرد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر دوران شکوفایی ورزش ووشو در شهرستان است، گفت: ۱۸ ورزشکار پسر و ۳۱ ورزشکار دختر ملایری موفق به کسب مدال های استانی ووشو شدند.

سپهری‌نیا از میزبانی شهرستان ملایر برای برگزاری مسابقات قهرمانی ووشو کشور سبک لوهان چوان خبر داد و پیش بینی کرد حدود ۵۰۰ ورزشکار از سراسر کشور در این مسابقات حضور پیدا کنند.

وی به کسب مقام اول و سوم استان در رشته دوچرخه سواری آقایان اشاره و بیان کرد: دو ایستگاه دوچرخه سواری بانوان نیز در پارک بانوان موقوفه “حاج نظر نصیری” واقع در بلوار شهید تاجوک و  پارک بانوان موقوفه سیف الدوله فعال هستند.

پیگیر راه‌اندازی پیست موتورسواری در ملایر هستیم

سپهری‌نیا از فعال شدن هیأت موتورسوارن شهرستان در سال جاری خبر داد و یادآور شد: به دنبال توسعه این ورزش و راه اندازی پیست موتورسواری در شهرستان هستیم.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان ملایر با تأکید بر لزوم توجیه و جذب خیرین در حوزه های ورزشی گفت: ۹۰ درصد مقام آوران استانی اعزامی به مسابقات کشوری در رشته شنا، بانوان ملایری هستند.

وی با اشاره به استعدادیابی دانش آموزان در مدارس مطرح کرد: امسال برای نخستین بار طرح ملی پایش سنجش ساختار قامتی بانوان در شهرستان انجام شد.

فعالیت ۲۶۸ پایگاه اوقات فراغت تابستانه

سپهری‌نیا از فعالیت ۲۶۸ پایگاه اوقات فراغت در فصل تابستان خبر داد و پیش بینی کرد که ۱۷ هزار نفر تا پایان تابستان در رشته های مختلف ورزشی در کلاس ها شرکت کنند.

وی برگزاری همایش های عمومی، کارگاه های فرزندآوری، نشست های جوانی جمعیت، وبینار مجازی و همایش های پیاده روی را از جمله برنامه های حوزه جوانان در حوزه جوانی جمعیت برشمرد.

سپهری نیا از جذب ۱۲ میلیارد تومان اعتبار ملی و عمرانی برای ۱۸ پروژه در سال گذشته خبر داد و گفت: امسال نیز ۱۴ میلیارد تومان اعتبار در ردیف استانی مصوب شده است.

وی پروژه استخر ملایر و سالن باستانی زورخانه ای در بلوار کریم خان زند را از جمله پروژه های شاخص شهرستان برشمرد و افزود: در هفته دولت زمین چمن مصنوعی “آق‌گل” و باشگاه ورزشی “قهرمان سه” در بخش خصوصی افتتاح خواهد شد.

افتتاح زمین چمن مصنوعی روستای کسب تا پایان سال

سپهری‌نیا با بیان اینکه زمین چمن مصنوعی روستاهای دهنو علی آباد، انوج، آورزمان، کسب، زنگنه و دهنو آورزمان بیش از ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند، مطرح کرد: زمین چمن مصنوعی روستای کسب تا پایان سال افتتاح می شود.

وی به تکمیل زمین چمن مصنوعی شهر ازندریان با بیش از ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی اشاره و خاطرنشان کرد: عملیات اجرایی این پروژه ۱۲ سال پیش آغاز شده است و تلاش می کنیم با تأمین اعتبار تکمیل شود.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان ملایر یادآور شد: پس از ۶۰ سال ۹ انشعاب آب برای ورزشگاه تختی خریداری و انشعابات تفکیک شد.

لینک کوتاه : https://www.bamnews.ir/?p=87835

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.