• امروز : دوشنبه, ۳ اردیبهشت , ۱۴۰۳
  • برابر با : Monday - 22 April - 2024
کل اخبار 24660
0
ورزشی:

حلالی: عبدی ظرفیت این همه فشار روانی را ندارد/بازی بدی در پرسپولیس راه افتاده/کمال اخطار بی‌دلیل زیاد می‌گیرد

  • کد خبر : 5159
  • 18 آبان 1399 - 20:22
حلالی: عبدی ظرفیت این همه فشار روانی را ندارد/بازی بدی در پرسپولیس راه افتاده/کمال اخطار بی‌دلیل زیاد می‌گیرد
بام نیوز:پیشکسوت تیم پرسپولیس گفت:بازی بدی در تیم پرسپولیس راه افتاده و یک مقدار بچه‌ها باید به خودشان نگاه کنند نمی‌گویم پول نگیرند اما به تعهد خودشان پایبند باشند.
اسماعیل حلالی در گفت‌وگو با پایگاه خبری بام نیوز ، درباره دیدار پرسپولیس و سایپا اظهار داشت: با درنظر گرفتن واقعیت باید گفت پرسپولیس نسبت به برخی تیم‌های لیگ برتر در بازی اول خود شکل خوبی نداشت در حالی که باید با توجه به حضورش در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا و موفق خارج شدن از این تورنمنت مهم از لحاظ روحی، روانی و فنی شرایط بهتری در بازی با سایپا داشت.

وی افزود: اتفاق‌هایی که در یک ماه اخیر و پس از بازگشت پرسپولیس از قطر در بحث مدیریتی و جدایی برخی بازیکنان ایجاد شد پرسپولیس را به حاشیه برد. به نظر من بگومگوها و پچ‌پچ‌هایی که درباره رقم قرارداد برخی بازیکنان در تیم به وجود آمده، حاصل همین اتفاق‌ است. به همین دلیل بازیکنان مقابل سایپا تمرکز خوبی نداشتند و در تمرین ها هم اتفاق های خوبی رخ نمی دهد.

پیشکسوت تیم پرسپولیس اضافه کرد: تمام این عوامل دست به دست هم داد تا بازیکنان مقابل سایپا عصبی بوده و بدون آرامش باشند. مدیرعامل جدید باشگاه، سرپرست و کادرفنی باید به سرعت این مسائل را حل و فصل کرده و مشکلات بچه‌ها را به حداقل برسانند تا ضمن برگشتن آرامش به تیم، پرسپولیس هم در لیگ برتر نتایج خوبی بگیرد و هم در فینال لیگ قهرمانان که مهم ترین بازی یکی دو دهه اخیر این تیم است موفق باشد.

حلالی درباره انتقادهایی که پس از دیدار با شاگردان ابراهیم صادقی از مهدی عبدی مطرح شده، گفت: باید واقع‌بین باشیم زیرا مهدی عبدی بازیکنی نیست که بخواهیم نتیجه نگرفتن پرسپولیس را به گردن وی اندازیم. مهدی جوان است و وقتی در تیم کنار یک بازیکن باتجربه مثل علیپور یا عیسی آل‌کثیر قرار می‌گرفت فشاری روی خود حس نمی‌کرد اما متأسفانه اکنون فشار نتیجه نگرفتن پرسپولیس مقابل سایپا را روی مهدی عبدی قرار دادیم در حالی که از لحاظ روحی، روانی و فنی ظرفیت تحمل این فشار را ندارد.

وی افزود: اگر قرار است به کسی فشار وارد شود باید این موضوع را به بچه‌هایی که چندین سال است برای پرسپولیس زحمت می‌کشند انتقال دهیم و بازیکنان جوانی مثل مهدی عبدی کنار آنها رشد کنند. شرایط دست به دست هم داد تا عبدی به مهره اصلی خط حمله پرسپولیس تبدیل شود. دیدیم عیسی آل‌کثیر که مهره کم تجربه‌ای نیست و دست کم ۱۰ سال است در لیگ برتر بازی می‌کند با یک لحظه دچار غفلت شش ماه محرومیت شد.

هافبک اسبق پرسپولیس ادامه داد: آل‌کثیر مهره پخته‌ای است و با وجود فشاری که پس از جدایی علیپور روی خود حس می‌کرد، توانست راندمان کاری اش را بالا نگه دارد. در کنار این بازیکن عبدی هم به عنوان بازیکن تعویضی، وقتی به زمین می‌آمد تلاش می‌کرد خود را به سطح مهاجم اصلی برساند تا جایگاهی به دست آورد اما اکنون خودش به مهاجم اصلی تیم تبدیل شده و مهاجم دیگری هم نداریم. سایر نفراتی که در این پست بازی می‌کنند مثل وحید امیری هم مهاجم تخصصی نیستند. پرسپولیس واقعا کمبود مهاجم و دفاع وسط دارد.

حلالی تصریح کرد: پرسپولیس در خط دفاعی برای جایگزینی سیدجلال و کنعانی‌زادگان تنها احسان حسینی را دراختیار دارد که او هم بازیکن جوانی است و چندان به کار گرفته نشده. اعتقاد دارم احسان هم نمی‌تواند خیلی به تیم کمک کند زیرا پست دفاع وسط فوق العاده حساس است واگر قرار باشد یک جوان را در این پست به کار بگیریم باید دست کم سه چهار سال تجربه بازی در لیگ برتر را داشته باشد.

وی افزود: همین عبدی کارش را از پنج تا ده دقیقه بازی کردن در این تیم شروع کرد و این نبود که از همان اول ثابت بازی کند. از نظر من همین الان هم نباید از وی به عنوان مهاجم اصلی تیم استفاده کنیم اما متأسفانه برخی موارد در فوتبال حوادثی مانند ماجرای آل‌کثیر رخ می‌دهد که کادرفنی مجبور می‌شود از یک جوان ۲۱ ساله  به عنوان مهاجم اصلی‌اش استفاده کند.

سرمربی سابق تیم امید پرسپولیس با اشاره به محرومیت عیسی آل‌کثیر توضیح داد: متأسفانه در پرسپولیس مشاوری که کنار بازیکنان باشد و روی مسائل حاشیه‌ای و داوری تمرکز کافی داشته باشد، وجود ندارد. بازیکنی مثل آل‌کثیر حتی نمی‌داند در  یک بازی مهم خوشحالی‌اش چه عواقبی می‌تواند داشته باشد. هر چند وی سوءنیتی نداشت اما از حرکت وی برای کشاندن چشم‌هایش سوءبرداشت شد. متأسفانه کشور ما هم در شرایطی قرار گرفته که همه به دنبال برداشتهای منفی از آن هستند و برای محروم کردن ایرانی ها دست روی جزئی‌ترین مسائل گذاشته و با کوچکترین حرکت ما را محروم می‌کنند.

حلالی افزود:  آل‌کثیر هم با باید ‌با بهره گرفتن از نظر مشاوران در انجام دادن این خوشحالی مقابل تیم ازبکستانی دقت می‌کرد تا اکنون خودش و تیمش را گرفتار این مصیبت نکند. مشخص نیست عیسی پس از اتمام محرومیتش در همین شرایط فنی قرار داشته باشد. بازیکن باید با آگاهی نسبت به تمام مسائل کار خود را انجام بدهد و روی کوچکترین حرکاتش تمرکز داشته باشد.

وی درباره انتقادهایی که نسبت به کمال کامیابی‌نیا برای کارت قرمز گرفتن‌های وی مطرح می‌شود توضیح داد: از زمانی که بازی ها بدون تماشاگر برگزار می‌شود مربیان بیشتر تیمها بازی را برای داور گزارش می‌کنند و با توجه به اینکه صدایشان راحت به گوش داور می‌رسد وی را تحت تأثیر قرار می‌دهند. در همین بازی اخیر پرسپولیس، مربیان تیم سایپا پس از حرکت دوم کمال جوری سر و صدا راه انداختند که داور بدون فکر کردن به حرکت این بازیکن، کارت قرمز را از جیبش خارج کرد درحالیکه از نظر من حرکت کامیابی نیا کارت نداشت.

هافبک اسبق پرسپولیس افزود:  اعتقاد دارم کمال کامیابی‌نیا مانند شجاع خلیل زاده اخطارهای بی‌دلیل زیادی می‌گیرد و روی این موضوع بحثی وجود ندارد که باید به وی آرامش بدهیم تا در بازی حساس چنین اقدامی نکنداما با توجه به اینکه کامیابی‌نیا کارت زرد داشت، نیمکت‌نشین‌های تیم سایپا در صحنه‌ اخراج وی سر داور ریختند و داور هم بدون اینکه صحنه را نگاه کند کارت زرد دوم را به کمال نشان داد و این بازیکن را اخراج کرد.

حلالی  خاطرنشان کرد: بازیکنانی مانند کامیابی‌نیا اگر آرامش بیرونی نداشته باشند اتفاق‌های بدتری هم رخ خوهد داد. احمد نوراللهی بازیکنی آرام است اما در بازی با سایپا این بازیکن را کاملا عصبانی دیدم. ۷۰؛ ۸۰ درصد توان بازیکن به دلیل مسائل روحی پایین می‌آید. یکی از عوامل اصلی نبود این آرامش هم مشکل مالی پرسپولیس است. البته اعتقاد دارم اگر بازیکن دو سال قرارداد می‌بندد باید جان خود را برای تیم بگذارد و به سایر مسائل فکر نکند.

وی ادامه داد: اگر در پایان این دو سال مبلغ قراردادش مدنظر وی نبود از تیم جدا شود. فوتبالیستی که قرارداد می‌بندد باید به آن تعهد داشته باشد. اصلا نباید برای وی مهم باشد که هم تیمی‌اش چه مقدار حقوق می‌گیرد. چندین سال در پرسپولیس در کنار کریم باقری و بازیکنان دیگر بازی کردم اما تا همین الان هم نمی‌دانم بازیکن بغل دستی‌ام قرادادش چقدر بوده همانگونه که من نمی‌پرسیدم آنها هم در مورد قرارداد من پرس و جو نمی‌کردند.

حلالی خاطر نشان کرد: من فقط با باشگاه تعهد دارم و نباید به اینکه هم‌تیمی‌ام دستمزدش چقدر است توجه کنم. آیا مسی هم به اینکه نیمار با دو قرارداد تبلیغاتی ده برابر وی پول می‌گیرد توجهی دارد؟ بازی بدی در تیم پرسپولیس راه افتاده و یک مقدار بچه‌ها باید به خودشان نگاه کنند. نمی‌گویم پول نگیرند اما به تعهد خودشان پایبند باشند و با آرامش بازی کنند. هوادار همه چیز را رصد می‌کند و موفقیت تیم برایش از همه چیز مهمتر است.

لینک کوتاه : https://www.bamnews.ir/?p=5159

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.