1

جملات مشهور یرزی کوکوچکا

  • کد خبر : 37879
  • ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۶
جملات مشهور یرزی کوکوچکا
بام نیوز: یرزی کوکوچکا در قلب تاریخ کوهنوردی جهان جای دارد. صعودهایی که وی در دهه ۱۹۸۰ میلادی به انجام رسانید را بایست از نابترین دستآوردهای کوهنوردان جهان در کوههای بلند دانست. گرچه توان فوق العاده فیزیکی عامل بسیار مهمی در کسب این موفقیت ها بوده است، اما طرز فکر وی را باید نگاهی خاص به دنیای عمودی دانست. طرز فکری که او را به سوی این سطح از تعالی رهنمون کرد. در ادامه بعضی از جملات مشهور یرزی کوکوچکا، اعجوبه کوهنوردی را بخوانید.

به گزارش خبرنگار بام نیوز، یرزی کوکوچکا در قلب تاریخ کوهنوردی جهان جای دارد. صعودهایی که وی در دهه ۱۹۸۰ میلادی به انجام رسانید را بایست از نابترین دستآوردهای کوهنوردان جهان در کوههای بلند دانست. گرچه توان فوق العاده فیزیکی عامل بسیار مهمی در کسب این موفقیت ها بوده است، اما طرز فکر وی را باید نگاهی خاص به دنیای عمودی دانست. طرز فکری که او را به سوی این سطح از تعالی رهنمون کرد. در ادامه بعضی از جملات مشهور یرزی کوکوچکا، اعجوبه کوهنوردی را بخوانید.

جملات مشهور یرزی کوکوچکا

در زمانی که در نوک قله ایستاده اید، هیچ فورانی از خوشبختی رخ نمی دهد. خوشبختی زمانی تجربه میشود که همه چیز در برابر شماست. وقتی می دانید که باید خودتان را در چند صد متر یا دهها متر جلوتر به هدف برسانید. این زمان سعادت خواهد بود.

نانگاپاربات
یرزی کوکوچکا در قله نانگاپاربات

تنها در کوهها بودن یا حضور در یک برنامه کافی نیست. من اعتقاد دارم که اگر از کوهها بالا میروید باید هدفی در میان مباشد و هدف رسیدن به قله است.

موج کوه
آرتور هایزر و کوکوچکا در آناپورنا – ۱۹۸۷

هیچ پاسخی درباره لشکرکشی به کوههای بلند ارایه نشده است. هرگز نیاز به چنین تعریفی را احساس نکرده ام. من به سوی کوهها حرکت کردم و از آنها صعود نمودم.

یرزی کوکوچکا
یرزی کوکوچکا و آندره چوک پس از گشایش مسیر جدید در اورست – ۱۹۸۰

هر چه به قله نزدیکتر میشوید، آرزوهای شما نیز بیشتر خواهد شد.

صعود به معنای تلاشی فزاینده است، اما لذت آن نیز فوق العاده خواهد بود.

من موافق مبارزه هستم، جایزه ای که که برای این سختی ها دریافت می شود، بسیار زیاد خواهد بود. این لذت زندگی است.

یرزی کوکوچکا
زیگموند هنریخ و کوکوچکا پس از صعود زمستانی چوآیو از مسیر جدید

سرانجام، با شکوه ترین لحظه در هر صعود. این لحظه ایست که تنها چند قدم با قله فاصله دارم، زمانی که می دانم هیچ مانعی در مسیر من نیست، زمانی که می دانم پیروز خواهم شد…من بر کوه یا آب و هوا پیروز نمیشوم، بلکه بر بلندای خویش می ایستم، بر ضعفم و بر ترسم..زمانی که می توانم از کوه به خاطر اینکه با من مهربان بوده است، تشکر کنم. من این لحظات را با هیچ ثروتی روی زمین عوض نمی کنم و حتی اگر مجبور شوم به موانع مسیر و مرز نامعلوم خطر فایق شوم، خواهم پذیرفت. من خطرات پیش رو را خواهم پذیرفت. بادهایی که برای هفته ها بر چادر می کوبند و آنرا به لبه دیوانه می رسانند، در آغوش خواهم کشید. مسیرهایی که در لبه شکست هستند را به جان می خرم. مبارزه را قبول خواهم کرد. جایزه ای که برای این سختی ها دریافت می کنم، بسیار عالیست. این لذت زندگی است.

لینک کوتاه : https://www.bamnews.ir/?p=37879

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.