• امروز : دوشنبه, ۳ اردیبهشت , ۱۴۰۳
  • برابر با : Monday - 22 April - 2024
کل اخبار 24660
0

برخورد سخت فدراسیون‌ ووشو با پاس ناجا/ از محکومیت ۳ ساله تا جریمه ۱۴۰ میلیونی

  • کد خبر : 25031
  • 21 بهمن 1399 - 21:59
برخورد سخت فدراسیون‌ ووشو با پاس ناجا/ از محکومیت ۳ ساله تا جریمه ۱۴۰ میلیونی
بام نیوز: کمیته انضباطی فدراسیون ووشو با صدور احکامی، مربیان، سرپرست و خود باشگاه پاس ناجا را به مدت ۳، ۲ و ۱ سال از حضور در هرگونه میادین ووشو محروم‌ کرد.

به گزارش خبرنگار بام نیوز، فصل ۱۳۹۹ رقابت‌های لیگ برتر ووشوی مردان ایران در حالی روز ۱۳ بهمن با قهرمانی دانشگاه آزاد به پایان رسید که بازی فینال این مسابقات با حواشی بسیاری همراه بود. تا جایی که واکنش تند فدراسیون ووشو را بر علیه تیم پاس ناجا به همراه داشت.

در رقابت‌های تالوی فینال لیگ که میان دو تیم دانشگاه آزاد و ‌پاس ناجا برگزار شد، پس از آنکه تیم دانشگاه در این بخش با برتری ۵ بر صفر به پیروزی رسید، مربیان تیم پاس ناجا با مطرح کردن بحث تبانی در قضاوت‌های بخش تالو اعتراض شدیدی نسب به داوری‌های بخش تالو انجام دادند که نهایتا باعث شد فیلم حرکات ووشوکاران مجددا بازبینی شود.

البته موضوع به همینجا ‌ختم ‌نشد و پس از آنکه اعتراضات مربیان پاس ناجا مورد قبول هیات ثوری واقع نشد، حمیدرضا منصوری سرمربی و رسول احمدی‌وند سرپرست تیم پاس ناجا از حضور سانداکاران این تیم روی سکوی فینال خودداری کردند تا اینگونه اعتراضشان را نسبت به رای داوران نشان دهند. در پایان این حواشی نهایتا دانشگاه آزاد قهرمان و پاس ناجا تیم دوم مسابقات شد که البته با توجه به رای کمیته انضباطی فدراسیون دیگر این عنوان را در اختیار ندارد.

این اتفاقات و رفتار تیم پاس ناجا به منظور رسیدگی، در کمیته انضباطی فدراسیون ووشو مطرح شد که احکام و محکومیت‌های سنگینی را برای مجموعه تیم پاس ناجا، سرمربیان و سرپرست این تیم به همراه داشت. در ادامه احکام کمیته انظباطی فدراسیون را می‌خوانید:

۱- مطابق با ماده ۲ اهداف و وظایف و ماده ۵ و ۶ آیین نامه انضباطی مسابقات ورزشی، حفظ و صیانت از اخلاق حسنه، پیشگیری از برخوردهای ناشایست، پیشگیری از تضییع حقوق جامعه ورزشی و افراد و رسیدگی به تخلفات در میادین ورزشی و بررسی موارد انضباطی مربوطه و همچنین گزارشات و مستندات دریافتی و اظهارات شهود، در تاریخ ۲۱/۱۱/۹۹ کمیته انضباطی فدراسیون در خصوص رسیدگی به تخلفات صورت گرفته از سوی آقایان رسول احمدی‌وند سرپرست، حمیدرضا منصوریان و غفار امانی مربیان تیم پاس ناجا در بخش‌های ساندا و تالو در حین برگزاری دیدار پایانی چهاردهمین دوره از لیگ برتر آقایان، یادواره شهید سپهبد سردار قاسم سلیمانی تشکیل جلسه داد. آقای غفار امانی در جلسه حاضر شدند و علی رغم اطلاع رسانی و دعوت قبلی سرپرست و سرمربی ساندا پاس ناجا برای ارائه توضیحات در جلسه حضور پیدا نکردند.

۲- اعضای کمیته انضباطی با بررسی دقیق موارد مذکور پس از استماع اظهارات شاهدان، تخلفات نامبردگان و همچنین باشگاه پاس ناجا را منطبق با بندهای ۲، ۳، ۴، ۵، ۷ و ۹ ماده ۷ آئین نامه انضباطی مسابقات ورزشی دانسته و لذا به استناد بند ۳، ۴، ۱۰ و ۱۱ ماده ۸ آئین نامه مذکور احکام زیر صادر گردید:

الف) جناب آقای رسول احمدی‌وند سرپرست تیم پاس ناجا به مدت سه سال از هرگونه فعالیت مرتبط با ووشو و کوراش در داخل کشور محروم می‌گردند. این محرومیت از جمله شامل فعالیت به عنوان سرپرست، داور، بازیکن، مربی، پزشک و فیزیوتراپ و فعالیت‌های مشابه، هرگونه فعالیت‌های اداری و مدیریتی در حوزه ووشو و کوراش، شرکت در دوره‌های آموزشی، نامزدی در هرگونه انتخابات ووشو می‌باشد. همچنین با توجه به سوء رفتار تیمی پاس ناجا که ایشان مسئولیت سرپرستی را برعهده داشته‌اند، و بعلت جلوگیری از برگزاری مسابقه نهایی و ترک نمودن مسابقه به علت رفتار غیر مسئولانه ایشان به پرداخت دویست میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شدند و از حضور در کلیه میادین ورزشی ووشو و کوراش به مدت سه سال محروم گردیدند.

ب) جناب آقای حمیدرضا منصوریان سرمربی ساندا تیم پاس ناجا به مدت دو سال از هرگونه فعالیت مرتبط با ووشو و کوراش در داخل کشور محروم می‌گردند. این محرومیت از جمله شامل فعالیت به عنوان سرپرست، داور، بازیکن ، مربی، پزشک و فیزیوتراپ و فعالیت‌های مشابه، هرگونه فعالیت‌های اداری و مدیریتی در حوزه ووشو و کوراش، شرکت در دوره‌های آموزشی، نامزدی در هرگونه انتخابات ووشو می‌باشد. همچنین با توجه به سوء رفتار تیمی پاس ناجا که ایشان مسئولیت مربیگری بخش ساندا را برعهده داشته‌اند، و بعلت جلوگیری از برگزاری مسابقه نهایی و ترک نمودن مسابقه به علت رفتار غیر مسئولانه ایشان، صحبت‌های بدون استناد در رسانه‌های گروهی به پرداخت مبلغ یکصد میلیون ریال جریمه نقدی محکوم گردیدند و از حضور در میادین ووشو و کوراش به مدت دو سال محروم می‌باشند.

ج) جناب آقای غفار امانی سرمربی تالو تیم پاس ناجا با توجه به حضور و درخواست تخفیف در مجازات و اظهارات و تبیین نقش خود در اتفاقات روی داده به مدت یک سال از هرگونه فعالیت مرتبط با ووشو و کوراش در داخل کشور محروم می‌گردند. این محرومیت از جمله شامل فعالیت به عنوان سرپرست، داور، بازیکن، مربی، پزشک و فیزیوتراپ و فعالیت‌های مشابه، هرگونه فعالیت‌های اداری و مدیریتی در حوزه ووشو و کوراش، شرکت در دوره‌های آموزشی، نامزدی در هرگونه انتخابات ووشو می‌باشد. همچنین با توجه به سو رفتار تیمی پاس ناجا که ایشان مسئولیت مربیگری بخش تالو را برعهده داشته‌اند، و همچنین بعلت عدم برگزاری مسابقه و ترک نمودن مسابقه به علت رفتار غیر مسئولانه ایشان بعنوان مربی تیم به پرداخت سی میلیون ریال جریمه نقدی محکوم گردیدند و از حضور در کلیه میادین ورزشی ووشو و کوراش به مدت یک سال محروم می‌باشند.

د) باشگاه پاس ناجا: ضمن لغو مقام دومی کسب شده در چهاردهمین دوره از مسابقات لیگ برتر، می‌بایست نسبت به استرداد جوایز و عناوین به دست آمده چهاردهمین دوره از لیگ برتر به مفهوم استرداد کلیه جوایز و مزایای دریافتی اعم از نقدی، غیرنقدی و اشیاء نمادین (مدال، حکم، جام قهرمانی، نشان پیروزی و … ) اقدام گردد. همچنین بعلت عدم برگزاری مسابقه و ترک نمودن مسابقه به علت رفتار غیر مسئولانه تیم پاس ناجا به پرداخت یک میلیارد و چهارصد میلیون ریال جریمه نقدی بعنوان بخشی از خسارات وارده به سازمان لیگ و فدراسیون و محرومیت از حضور در میادین ورزشی ووشو و کوراش به مدت دو سال از صدور رای محکوم می‌گردند.

۳- این رأی در صورت اعتراض مطابق با ماده ۹ آئین نامه مذبور ظرف مدت یک هفته از تاریخ ابلاغ ۲۱/۱۱/۹۹ قابل تجدید نظرخواهی و بررسی مجدد می‌باشد.

۴- ضمناً برخی از اتهامات مطروحه در مصاحبه‌های صورت گرفته و گزارشات واصله به فدراسیون قابلیت طرح در دادسرای عمومی و فرهنگ و رسانه را دارا می‌باشند و همچنین با توجه به ضرر و زیان مالی ایجاد شده فدراسیون ووشو این حق را برای خود محفوظ می‌دارد که مطابق ماده ۵ آیین مذکور پس از اعمال محرومیت مراتب را برای صدور حکم حقوقی و کیفری به مراجع قضایی منعکس و پیگیری نماید.

لینک کوتاه : https://www.bamnews.ir/?p=25031
  • نویسنده : تحریریه بام نیوز
  • ارسال توسط :
  • منبع : ایسنا

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.