• امروز : دوشنبه, ۳ اردیبهشت , ۱۴۰۳
  • برابر با : Monday - 22 April - 2024
کل اخبار 24660
1

شرایط لیگ فوتسال ناعادلانه است/ بهترین نفرات به تیم ملی دعوت شدند

  • کد خبر : 91028
  • 07 اسفند 1402 - 23:55
شرایط لیگ فوتسال ناعادلانه است/ بهترین نفرات به تیم ملی دعوت شدند
بام: سرمربی تیم فوتسال ایرالکو ضمن تمجید از عملکرد بازیکنان تیمش بر ناعادلانه بودن شرایط لیگ برتر به دلیل مسایل مالی تاکید کرد. او همچنین حمایت از تیم ملی در جام ملت‌های آسیا را خواستار شد.

به گزارش خبرنگار بام، لیگ برتر فوتسال کشور به ایستگاه پایانی خود رسیده است و تیم گیتی پسند موفق شد قهرمانی زودهنگام این مسابقات را از آن خود کند. در لیگ برتر امسال، تیم فوتسال ایرالکو یکی از تیم‌هایی بود که علی رغم کسب نتایج ضعیف در نیم فصل اول، در نیم فصل دوم موفق شد نتایج قابل قبولی کسب کند هرچند در آستانه یک هفته مانده به پایان این مسابقات، در رده یازدهم قرار گرفته است اما دو پیروزی پیاپی برابر سفیر گفتمان و مس سونگون در دو هفته اخیر حکایت از پیشرفت این تیم دارد.

محمود خوراکچی سرمربی تیم فوتسال ایرالکو که از آغاز نیم فصل دوم هدایت این تیم را برعهده گرفت در گفت و گو با خبرنگار بام به بررسی شرایط تیمش در این مسابقات و همچنین حضور تیم ملی در جام ملت‌های آسیا پرداخت.

شرایط لیگ برتر فوتسال ناعادلانه است

سرمربی تیم فوتسال ایرالکو یکی از مسائلی را که تیم‌های لیگ برتری با آن مواجه هستند عدم توازن میان باشگاه‌های مختلف است و معتقد است تیم‌هایی که در شرایط مالی و مدیریتی بهتری قرار دارند ابتدای فصل به جذب بازیکنان مدنظر خود می‌پردازند و همین مساله موجب می‌شود در همان ابتدای لیگ بتوان شرایط جدول را در پاین لیگ پیش بینی کرد و گفت: مساله عدم توازن میان تیم‌ها موجب می‌شود کیفیت لیگ تضعیف شود باعث شود لیگ از هیجان و کیفیت کافی برخوردار نشود. ضمن اینکه این مساله موجب می‌شود تیم‌های میانه جدول در طی فصل نتوانند از انگیزه کافی برخوردار باشند.

وی در خصوص لیگ فوتسال و قهرمانی زودهنگام گیتی پسند گفت: جا دارد قهرمانی مقتدرانه گیتی پسند را تبریک می‌گویم. این تیم می‌تواند الگویی برای مدیران باشگاه‌ها باشد چرا که بلافاصله در پایان لیگ جاری، برنامه ریزی برای فصل آینده را انجام می‌دهند. اما اکثر تیم‌های ما در آستانه شروع مسابقات، تمریناتشان را آغاز می‌کنند و یارگیری انجام می‌دهند. همین مساله موجب می‌شود که بازیکنان چند ماه از زمان تمرین خود را از دست بدهند. اگر امسال هم این اتفاق در تیم‌های لیگ برتری بیفتد تأسف آور است.

شرایط لیگ فوتسال ناعادلانه است/ بهترین نفرات به تیم ملی دعوت شدند

او ادامه داد: برخی تیم‌ها از نظر شرایط مالی وضعیت بهتری دارند و باعث می‌شود بازیکنان با کیفیت را جذب کنند. برای نمونه در تیم گیتی پسند ۶ بازیکن تیم ملی وجود دارد. اما برخی تیم‌ها که شرایط مالی ضعیف‌تر دارند نمی‌توانند در جذب بازیکن موفق عمل کنند و باعث عدم توازن در لیگ می‌شود. مدیران باشگاه‌ها باید تلاش کنند که مساله مالی تیم‌ها را برطرف سازند.

سرمربی ایرالکو در خصوص شرایط تیمش در نیم فصل دوم هم افزود: در نیم فصل اول نتوانستیم نتایج خوبی کسب کنیم و با آغاز نیم فصل دوم با بازیکنان قرار گذاشتیم که نتایج نیم فصل نخست را فراموش کنیم. خوشبختانه در نیم فصل دوم توانستیم یکی از تیم‌های خوب لیگ باشیم که دلیل آن کیفیت بالای بازیکنان ما بود. از همه بازیکنان چه جوان‌تر هایی که فرصت بازی به آنها نرسید و چه بازیکنان با تجربه تر تشکر می‌کنم. این پیشرفت با همت بازیکنان ایرالکو رقم خورد و فداکاری این بازیکنان در نیم فصل دوم موجب شد ایرالکو به یک تیم نمونه تبدیل شود.

لیست وحید شمسایی برای تیم ملی قابل احترام است

بازیکن سابق تیم ملی فوتسال در ادامه به شرایط تیم ملی پرداخت و در خصوص نفرات دعوت شده به تیم ملی فوتسال گفت: سرمربی تیم ملی با توجه به شناختی که از شرایط فوتسال کشور دارد بهترین بازیکنان را از نگاه خودش دعوت کرده است. هر لیستی که از سوی هر مربی اعلام شود ممکن است انتقاداتی به دنبال داشته باشد. اما وحید شمسایی در مدت حضورش در تیم ملی ۴۸ بازیکن را محک زده است و در لیست اخیر خود ۲۵ بازیکن را به اردو دعوت کرده است. از نظر من شاید یک یا دو بازیکن دیگر هم می‌توانستند در لیست قرار بگیرند و هر کدام از مربیان لیگ ممکن است با توجه به عقیده خود چنین نظری داشته باشند اما اما نظر وحید شمسایی کاملاً برای ما قابل احترام است و او تلاش کرده است بهترین نفرات ممکن را با توجه به تفکراتش به این اردو دعوت کند.

شرایط لیگ فوتسال ناعادلانه است/ بهترین نفرات به تیم ملی دعوت شدند

وی در خصوص عدم حضور بازیکنانی از تیم ایرالکو در بین نفرات دعوت شده به تیم گفت: با توجه به اینکه تیم ایرالکو در نیم فصل اول نتوانست نتایج قابل قبولی کسب کند وحید شمسایی نمی‌توانست بازیکنی از این تیم به لیست اضافه کند اما با توجه به کیفیت بازیکنان در نیم فصل دوم و نتایج خوبی که این تیم گرفت و طبق گفته‌های وحید شمسایی چند بازیکن از این تیم می‌توانستند در لیست قرار بگیرند. اما از آنجا که بازیکنان با سابقه تری نسبت به بازیکنان ایرالکو در تیم‌های دیگر حضور داشتند عدم دعوت بازیکنانی از ایرالکو کاملاً قابل توجیه بوده است. من همیشه بابت انتخاب بازیکنان، حق انتخاب را به سرمربی تیم ملی می‌دهم و نمی‌توان از این منظر ایرادی گرفت. سرمربی تیم حق دارد که با توجه به تفکرات خود نفرات مدنظرش را انتخاب کند.

وی ادامه داد: دانیال گیولی، محمد محبی، محمدعلی میرزایی، سینا ممبینی و سعید افشار بازیکنانی هستند که در تیم ایرالکو از کیفیت بالایی برخوردارند و به عقیده من و با توجه به شناختی که از توانایی فنی آنها دارم می‌توانستند در لیست تیم ملی حضور داشته باشند اما طبق عقیده و تفکرات وحید شمسایی، در پست‌هایی که این بازیکنان حاضر هستند بازیکنان با تجربه تری حضور داشتند و ترجیح داده است از آنها استفاده کند.

در جام ملت‌ها هر اتفاقی ممکن است بیفتد

وی در خصوص حضور تیم ملی در جام ملت‌های آسیا گفت: پیشرفت فوتبال آسیا نسبت به دیگر قاره‌ها بسیار بیشتر بوده است و به همین دلیل جام ملت‌های سختی در پیش خواهیم داشت. نباید تیم ملی را تحت فشار قرار گذاشت که حتماً باید در این رقابت‌ها به قهرمانی برسد. همانطور که در جام ملت‌های قطر شاهد بودیم حضور تیم‌های ملی فوتبال اردن و قطر در دیدار نهایی، همه را شگفت زده کرد و ممکن است شاهد چنین اتفاقی در جام ملت‌های فوتسال هم باشیم. در این مسابقات همه تیم‌ها پیشرفت کرده اند و برای قهرمانی مبارزه می‌کنند. اگر اینگونه القا کنیم و خود را از هم اکنون قهرمان بدانیم سخت در اشتباه هستیم اما بدون شک تیم ایران یکی از مدعیان قهرمانی در این مسابقات است.

غیبت لژیونرها به تیم ملی ضربه می‌زند

وی در پایان به اهمیت حضور بازیکنان لژیونر حاضر در تیم فوتسال پالما اشاره کرد و گفت: مساله حضور یا عدم حضور این بازیکنان در تیم ملی به چالش تبدیل شده است و فشار زیادی روی سرمربی و کادر فنی تحمیل کرده است. درست است که بازیکنان خوبی در فوتسال داریم اما پیدا کردن جانشینانی در تراز این بازیکنان کار دشواری است. بدون شک عدم حضور این بازیکنان می‌تواند به تیم آسیب بزند و فدراسیون فوتسال و کمیته فوتسال باید تمام تلاش خود را برای مجاب کردن باشگاه پالما برای حضور لژیونرها در جام ملت‌های آسیا انجام دهد.

لازم به ذکر است با توجه به اینکه رقابت‌های جام ملت‌های آسیا در روزهای خارج از تعطیلات «فیفادی» برگزار می‌شود لذا حضور بازیکنان لژیونر ایران یعنی حسین طیبی، سالار آقاپور، مسلم اولادقباد از تیم پالما اسپانیا و همچینن احمدعباسی از تیم وینیا آلبالی منوط به رضایت این تیم‌ها است.

لینک کوتاه : https://www.bamnews.ir/?p=91028

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.