• امروز : سه شنبه, ۴ اردیبهشت , ۱۴۰۳
  • برابر با : Tuesday - 23 April - 2024
کل اخبار 24660
2
رسول پناه عنوان کرد:

صحبت‌های نگران‌کننده رسول پناه؛ از برانکو تا آینده شجاع

  • کد خبر : 1040
  • 19 مهر 1399 - 11:24
صحبت‌های نگران‌کننده رسول پناه؛ از برانکو تا آینده شجاع
بام نیوز: سرپرست باشگاه پرسپولیس در تازه‌ترین صحبت‌های خود، به موضوعات جالبی پرداخته که نگرانی هواداران را در پی داشته است.

به گزارش خبرگزاری بام، تنها خبر خوش درباره پرسپولیس به حضور این تیم در فینال لیگ قهرمانان آسیا مربوط می‌شود و باقی اخبار مربوط به این تیم کاملا نگران کننده است. از ماجرای مربوط به انتقال پول برای برانکو ایوانکوویچ و دریافت پاداش‌ها تا تمدید با بازیکنان با مشکلات زیادی همراه شده است که اکنون در گفتگویی که رسول پناه با رادیو داشته، به آن پرداخته است. 

راهی برای انتقال پول برانکو وجود ندارد
دو میلیون دلار بدهی ما به برانکو بود که یک میلیون و ۱۰۰ هزار دلار را پرداخت کرده و حدود ۹۰۰ هزار دلار مانده است. بخشی از این بدهی هم آماده شده اما متاسفانه با مشکل برای انتقال پول مواجه شده ایم. به نظر می رسد راهی برای ترانسفر این پول به حساب برانکو وجود ندارد. دو روز قبل نامه ای به AFC ارسال و اعلام کردیم پول برانکو را از محل مطالبات ما در این نهاد پرداخت کند که امروز به ما جواب داد و گفت با توجه به بررسی های تیم مالی و حقوقی AFC هیچ راهی برای پرداخت این پاداش وجود ندارد. نه می توانند آن را به پرسپولیس پرداخت کنند و نه امکان واریز آن به حساب برانکو یا شخص ثالث دیگری وجود دارد.

۴۸ ساعت دیگر پول برانکو را می‌دهیم
می خواهم نامه جدید AFC را در سایت باشگاه منتشر کنم تا همه هواداران آن را ببینند. تمام فکرمان مشغول پرداخت پول برانکو است اما نمی دانید چه مشکلاتی داریم. یکی از مشکلات ما هم این است که برخی از داخل شیطنت می کنند تا انتقال پول انجام نشود. البته می خواهم به هواداران بگویم راهکاری پیدا کرده ایم که اگر عملیاتی شود، در این یکی دو روز پول برانکو را پرداخت خواهیم کرد. راهی که قانونی هم است. با توجه به تحریم اخیر ۱۸ بانک کشورمان تمام راه ها فرعی و ارتباط ها هم قطع شده است. برخی فکر می کنند ما نشسته ایم و هیچ کاری برای پرداخت پول برانکو انجام نمی دهیم. بخش عمده ای از این پول آماده شده اما مشکل انتقال و ترانسفر داریم. این دغدغه برای ما هم مانند هواداران  مهم است‌. می دانیم همه پرسپولیسی ها نگران هستند اما تا حدی دغدغه داریم که امروز ظهر توانستیم مدارک خود را برای کسب مجوز حرفه ای آپلود کنیم. درباره پرداخت پول برانکو باید بگویم شیطنت هایی از  داخل کشور صورت می گیرد که اجازه نمی دهد این پول منتقل شود. برخی هم کاسه داغ تر از آش شده اند. نمی دانید چه داستان هایی راه انداخته اند. هر زمان این پول را انتقال بدهیم اعلام می کنم چه اتفاق هایی برای باشگاه رخ داده است. بعضی ها عمدا نمی گذارند پرسپولیس قهرمان شود و برخی هم از روی عمد هر کاری می توانند انجام می دهند. همین شب گذشته بار دیگر به فیفا درباره نقل و انتقالات ما گزارش داده اند.

به دنبال راهکار بخشش آل کثیر هستیم
درخواست دریافت گراندز رأی را ارائه کردیم و منتظریم شرح تفصیلی این رای به ما ابلاغ شود. پس از آن سه روز برای ثبت اعتراض و پنج روز برای تنظیم و ارسال لایحه دفاعی زمان داریم. از فردا حقوقدان های ما لایحه جامع و کاملی را تنظیم خواهند کرد تا بتوانیم حق ال کثیر را بگیریم و وی به تیم بازگردد. 

دو بازیکن زیر ۲۳ سال جذب تیم خواهند شد
اکنون اگر پنجره هم باز شود، دیگر نمی توانیم بازیکن بگیریم. نقل و انتقالات را به شکل قانونی انجام داده و از سهمیه خود استفاده کردیم. البته یحیی گل محمدی یکی دو بازیکن زیر ۲۳ سال را معرفی کرده و امیدواریم بتوانیم آنها را جذب کنیم تا اگر تیم در پستی مشکل دارد آن را برطرف کنیم. فرصت استثنایی برای پرسپولیس ایجاد شده که باید از آن بهترین استفاده را کنیم تا قهرمان آسیا شویم.

بدهی‌های پرسپولیس برای دو سال قبل است
وضعیت مالی مان خیلی بد است و صورت خود را با سیلی سرخ نگه داشتیم. مشکل بزرگ من این است تعهدات باشگاه در سال ۹۷ درگیرمان کرده است؛ در غیر اینصورت برای تعهدات سال ۹۹ مشکلی نداریم زیرا منابع را ایجاد کرده و یک ریال هم تعهد به وجود نیاورده ایم. تعهدات فعلی برای یکی دو سال قبل است.  گلایه برخی بازیکنان هم درست است اما نمی توانیم از این تعهدات بگذریم. ۸۵ تا ۹۰ درصد قرارداد برخی بازیکنان و برای تعدادی هم تا ۱۰۰ درصد پرداخت کرده ایم اما تاکنون پاداش های آنها پرداخت نشده است.

پرداخت ۵۰-۶۰ میلیارد به برانکو کمر باشگاه پرسپولیس را شکست 
کار خود را به نسبت خوب انجام داده ایم و باشگاهی را پیدا نمی کنید که ۹۰ درصد قرارداد بازیکنانش را پرداخت کرده باشد. قطعا آفرها و پاداش ها را هم با تامین منابع پرداخت می کنیم. مشکلات مالی زیادی داریم و برای یک پرونده برانکو باید ۵۰-۶۰ میلیارد هزینه می کردیم. این مبلغ نصف بودجه یک سال پرسپولیس است و واقعا پرداخت آن برای ما مشکل ساز شد و کمرمان را شکست.

گلایه بشار رسن و بوژیدار رادوشوویچ
باید درباره این موضوع توضیح بدهم. پاداش رادو و بشار هم پرداخت شده بود. کل پاداشی که به بازیکنان برای لیگ قهرمانان پرداخت کرده ایم ۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بوده که تاکنون سابقه نداشته است. بشار و رادو فقط پاداش یک بازی را نگرفته اند اما سایر پاداش ها را دریافت کرده اند. آن پاداشی هم که به حسابشان نرفته، اصلاح کرده و دستور دادیم به این دو بازیکن پرداخت شود. آنها شماره حساب ایرانی داشتند اما یک پرداخت به حسابشان ننشست و بانک پول را برگرداند. در نوبت بعدی این مبلغ هم به حساب بشار و رادو می نشیند.

میزبانی فینال لیگ قهرمانان آسیا
در این زمینه باید با کادر فنی، هیات مدیره، فدراسیون و وزارت ورزش جلسه ای برگزار کرده و به جمع بندی برسیم. باید پیشنهاد میزبانی بدهیم زیرا ما هم یک پای فینال هستیم و باید از حق خود استفاده  کنیم. با مشورت فدراسیون و وزارت خانه این پیشنهاد را ارائه می دهیم.

افزایش قراردادها در حوزه اختیارات من نیست
جذب بازیکن جدید تمام شده اما بازیکنان قبلی تیم همه با پرسپولیس قرارداد دارند. به صورت مثال شجاع خلیل زاده دو سال دیگر با ما قرارداد دارد. افزایش مبلغ قرارداد وی در حوزه اختیارات من نیست بلکه باید به هیات مدیره برود و اگر بدون موافقت هیات مدیره بخواهیم قراردادها را دستکاری کنیم، داستان می شود. قرارداد قابل احترام است اما من قبول دارم زمانی که شجاع با پرسپولیس قرارداد بست، ارزش دلار پایین بود و اکنون ارزش قرارداد خلیل زاده کم شده است.

قرارداد خلیل زاده را افزایش دهیم، صدای سایر بازیکنان بلند می‌شود
قبول دارم هزینه بازیکنان بالا است اما ما هم تا حدی توانایی داریم و باید دخل و خرجمان به هم بخواند. پرسپولیس به این دلیل به مشکل می خورد که هزینه و درآمدش به هم نمی خورد. باید طبق قانون عمل کنیم و اگر می خواهیم قرارداد بازیکن را افزایش بدهیم باید از هیات مدیره مصوبه گرفته و منابع لازم را هم ایجاد کنیم. اگر فقط برای یک بازیکن چنین کاری انجام بدهیم صدای بازیکن دیگر بلند می شود و تمرکز تیم به هم می خورد.

پرسپولیس را با ۱۴۸ میلیارد بدهی تحویل گرفتم!
 از بازیکنان می خواهم شرایط خاص باشگاه را درک کنند. پرسپولیس را با ۱۴۸ میلیارد تومان بدهی تحویل گرفتم اما با این وجود قهرمانی لیگ برتر، غرب آسیا را کسب کرده و به بسیاری از تعهدات خود هم عمل کردیم. الان از لحاظ بودجه به مشکل خورده ایم و هیچکس هم به ما کمک نمی کند. اگر کسی سند دارد که یک ریال به پرسپولیس کمک کرده آن را می پذیرم. باشگاه برای درآمدزایی از ظرفیت خودش  استفاده می کند و توانستیم با استفاده از این ظرفیت منابع مالی ایجاد کنیم اما اکنون شرایط کرونا وضعیت اقتصادی را به هم ریخته است.

همه فکر می کنند پرسپولیس بانک مرکزی است
حضور در همین بازی های آسیای برای ما ۱۵ میلیارد تومان هزینه داشت. می توانستیم خیلی زودتر پول برانکو را پرداخت کنیم اما نمی توانستم تیم را رها کنم. تمرکز خود را به کار گرفته ایم تا پرسپولیس تقویت شود. می دانیم بحث پرداخت پول برانکو جدی است اما درآمدی نداریم و هیچکس هم کمک نمی کند‌.همه از پرسپولیس انتظار دارند و فکر می کنند باشگاه بانک مرکزی است. پولی از AFC نگرفته ایم. همه فکر می کنند پول به باشگاه آمده و دیدم در فضای مجازی فرم هایی طراحی می کنند که پرسپولیس ۸ میلیون دلار و فلان درآمدزایی داشته است اما نمی دانیم این پول ها کجا است. 

افراد داخلی علیه کشور و پرسپولیس گزارش داده‌اند
مشکل ما عربستانی ها نیستند بلکه افراد داخلی هستند که مدام علیه کشور و پرسپولیس گزارش داده اند تا فیفا امروز نامه بدهد و بگوید گزارشی از نقل و انتقالات خود را برای ما هم ارسال کنید. اگر بخواهم راهکار پرداخت پول برانکو را بگویم بار دیگر داستان درست کرده و راه را می بندند. نمی دانید چه مشکلاتی داریم اما از هواداران می خواهم وضعیت باشگاه را درک کنند. تمام هم و غم پرسپولیس پرداخت پول برانکو است اما برخی با شیطنت خود می خواهند رابطه باشگاه را با بازیکن خراب کنند اما اجازه نمی دهیم برای تمرکز تیم مشکلی پیش بیاید.

لینک کوتاه : https://www.bamnews.ir/?p=1040

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.