• امروز : پنجشنبه, ۱۰ اسفند , ۱۴۰۲
  • برابر با : Thursday - 29 February - 2024
کل اخبار 24585
0

کامرانی‌فر:برای حضور تماشاگر منتظر جواب فیفا هستیم/ VAR در بازی ایران و کره آفلاین است

  • کد خبر : 57636
  • 17 مهر 1400 - 20:13
کامرانی‌فر:برای حضور تماشاگر منتظر جواب فیفا هستیم/ VAR در بازی ایران و کره آفلاین است
بام نیوز:سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال گفت:در تاریخ 21 سپتامبر به فیفا ایمیل زدیم و برای حضور تماشاگران در بازی ایران و کره جنوبی اعلام آمادگی کردیم.

به گزارش خبرنگار بام نیوز، حسن کامرانی‌فر درباره اینکه آیا دیدار تیم ملی فوتبال کشورمان مقابل کره جنوبی با حضور تماشاگر برگزار می‌شود یا خیر، اظهار داشت: در تاریخ ۲۱ سپتامبر بهفیفا ایمیل زدیم  و برای حضور تماشاگران در بازی ایران و کره جنوبی اعلام آمادگی کردیم. گفتیم همزمان شرایط حضور تماشاگران را بررسی می‌کنیم. به این دلیل که به جز شرایطی که باید در زمان‌های عادی در نظر بگیریم، مجوزهای وزارت بهداشت هم به دلیل شرایط کرونایی برای ما ملاک است.

وی افزود: در آن زمان تعداد فوتی‌های کرونا در کشورمان بالا بود، به این دلیل که می‌دانستیم روند خیلی خوبی در کشور پیش می‌رود و بحث واکسیناسیون در کشورمان به خوبی در حال پیشرفت است، به AFC و فیفا گفتیم وضعیت در کشورمان در ۲۰ روز آینده بهتر خواهد شد. در این مدت نامه‌های زیادی به وزارت بهداشت ارسال کرده و رایزنی‌های زیادی انجام دادیم.

سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال عنوان کرد:‌ بعد از ایمیل ما به فیفا از وزارت بهداشت درخواست کردیم جزئیات حضور تماشاگران را هم به ما بگوید تا آن را به فیفا اعلام کنیم. بعد از تأیید وزارت بهداشت درباره شرایط کرونایی و بهتر شدن وضعیت جزئیات را به فیفا اعلام کردیم. پس از آن وزارت بهداشت مجوز را صادر کرد. چند روز قبل این وضعیت مشخص شد اما از آنجایی که در بحث کرونا صرفاً نظر وزارت بهداشت مهم است ابتدا تعداد کمتری به تماشاگر مجوز دادند اما در ادامه به این تعداد اضافه شد. مجوز از طرف وزارت بهداشت صادر شد اما ما باید تمام شرایط را بسنجیم.

کامرانی‌فر خاطرنشان کرد: در شرایطی که هنوز بحث حضور تماشاگران در ورزشگاه قطعی نشده به این دلیل که پس از ۲ سال آنها قرار است به ورزشگاه بیایند استقبال زیادی از دیدار کره جنوبی و ایران به عمل آمده است. جلساتی با ارکان مختلف برای تصمیم‌گیری برای حضور تماشاگران برگزار کردیم. امروز هم جلسه سنگین و طولانی داشتیم همانگونه که همه می‌دانیم فیفا نگاهش بر این است که فوتبال ما درگیر بحث تبعیض نژاد و سایر مسائل شده. جزئیات را به فیفا اعلام کردیم اما هنوز جواب قطعی به ما نداده‌اند.  بلیت‌فروشی این مسابقه هم طبق فرمت AFC انجام می‌شود و این فرمت را قبلاً برای ما ارسال کردند.

وی افزود: برخی کارها انجام شده اما مقداری نگران هستیم به این دلیل که به تازگی پیک کرونا کمتر شده است جدا از آنچه در سایت اعلام می‌شود برای خرید بلیت تقاضا داشته باشد. امکان دارد نتوانیم در این وضعیت آنگونه که شاید و باید پروتکل‌ها را رعایت کنیم. به همین دلیل حضور تماشاگران در ورزشگاه آزادی هنوز قطعی نشده و فیفا هم جواب قطعی به ما نداده است.

سرپرست دبیرکلی فدراسیون تاکید کرد: باید فرم‌هایی را برای فیفا ارسال می‌کردیم اما باز هم جواب قطعی نداده‌اند که می‌توانیم بازی را با تماشاگران برگزار کنیم یا خیر.

کامرانی فر ادامه داد: تمام کارهایی که مربوط به کسب مجوز از وزارت بهداشت بوده انجام شده اما دوستان ما در این وزارتخانه و برخی مسئولان فدراسیون فوتبال بحث‌های مربوط به رعایت پروتکل‌ها را بررسی کردند و قرار شد تمام افرادی که قصد دارند وارد ورزشگاه شوند باید ۲ دز واکسن زده باشند. همچنین هر تماشاگری بخواهد تست PCR بدهد باید مبلغ بالایی را هزینه کند. شاید نتوان این کارها را ا نجام داد حدود یک هفته تا ۱۰ روز است مشغول بررسی این جزئیات هستیم اما قطعاً تا فردا نتیجه نهایی در مورد حضور تماشاگران در ورزشگاه از طرف فدراسیون فوتبال اعلام خواهد شد.

کامرانی‌فر گفت: در این مدت فدراسیون فوتبال هیچ‌گونه کم‌کاری انجام نداده و تمام نامه‌نگاری‌ها صورت گرفته است. تمام ایمیل‌های ارسال شده را به رسانه‌ها نشان می‌دهم. اولین نامه خود را روز ۳۰ شهریور ارسال کردیم. می‌گویند باید ۱۴ روز قبل به فیفا برای حضور تماشاگران نامه می‌زدیم اما از زمان ارسال اولین نامه ما بیش از ۱۵ روز گذشته است. به جای دو هفته ۲۱ روز یا سه هفته نامه زودتر ارسال کرده‌ایم. تمام کارها از طرف فدراسیون فوتبال انجام شد.

وی عنوان کرد: صادقانه بگویم چندین ایمیل به فیفا ارسال کرده و ۷ اکتبر هم بار دیگر نامه‌ای زدیم تا در این مورد تعیین تکلیف شود. قطعاً تا فردا حضور تماشاگران در ورزشگاه مشخص می‌شود. در این مدت هیچ سهل‌انگاری از سوی فدراسیون انجام نشده اما موضوع مهم برای ما این است که بتوانیم بهترین شرایط را از لحاظ پروتکل‌ها برای حضور تماشاگران در ورزشگاه لحاظ کنیم.

سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال گفت: در کل دنیا برای اینکه بگویند از نظر واکسینه در شرایط بهتری هستند، این موضوع را با حضور تماشاگران فوتبال در ورزشگاه ها به رخ می‌کشند. فدراسیون فوتبال هم در این زمینه خیلی تلاش کرد و دوست داشت کنار وزارت بهداشت باشد. می خواستیم تعدادی از اعضای کادردرمان را به ورزشگاه بیاوریم اما شاید این موضوع با شرایطی خاص همراه شود و طبق شرایطی نباشد که فیفا می‌خواهد. در وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال تلاش کردیم کار خوبی که در دولت جدید و وزارت بهداشت درباره واکسیناسیون انجام می شود به رخ دنیا بکشیم و بگوییم کشورمان سالم است.

کامرانی‌فر افزود: دیدیم در بازی پرسپولیس و استقلال تاجیکستان چه تعداد هوادار به ورزشگاه آمد اما به مجوزهای خارج از کشور مثل مجوز فیفا و AFC هم نیاز داریم. گفتیم هفته اول مقدماتی  جام جهانی و بازی ایران و سوریه بدون تماشاگر برگزار شود و سپس برای دیدارهای بعدی با درنظر گرفتن شرایط وضعیت را اعلام کنیم. وقتی وضعیت کشور بهتر شد این موضوع را به فیفا اعلام کردیم. اگر شرایط مساعد شود فردا رسما از طریق سایت فدراسیون فوتبال حضور تماشاگران یا نبودن آنها از طریق سایت فدراسیون اطلاع رسانی می‌شود.

وی ادامه داد: مهم این است که فدراسیون فوتبال در تاریخ ۲۱ سپتامبر درخواستش را داده است و دوباره ۷ اکتبر هم ایمیل زدیم و این موضوعی است که دوست‌ داشتیم همه بدانند.

سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال درباره اینکه در صورت موافقت فیفا آیا احتمال بلیت فروشی در فرصت باقی‌مانده تا دیدار با کره‌جنوبی وجود دارد، گفت: ۲۴ ساعت سایت باز می‌شود و بلیت‌فروشی صورت می‌گیرد.

کامرانی‌فر در خصوص حضور بانوان در ورزشگاه عنوان کرد: در این خصوص هم تصمیم‌گیری شده است و اگر قرار باشد تماشاگران در ورزشگاه حضور داشته باشند، هم آقایان می‌آیند و هم بانوان.

وی در مورد نحوه استفاده از سیستم VAR در بازی امارات و ایران توضیح داد: در دو دیدار دیگر هم این اتفاق  افتاد و داوران به سمت مانیتور نرفتند. بلکه به گزارش داوران اتاق VAR اکتفا کردند و از این طریق اطلاعات گرفتند. یکی از شرایط میزبانی که باید اعلام آمادگی می کردیم این بود که باید وار داشته باشیم. ما برای میزبانی خیلی مشکلات داشتیم. با یکی از شرکت های طرف حساب فیفا مذاکراتی داشتیم. همه می دانیم ای اف سی با هاکای قرارداد دارد. از یک طرف این شرکت به دلیل مشکلاتی که بود نمی توانست به ایران بیاید. متوجه شدیم پروسه زمانبر باشد ممکن است در میزبانی دچار مشکل شویم و پیش بینی کردیم که برای بازیهای مقدماتی به ای اف سی و فیفا اعلام کردیم هر بازی که بخواهند VAR داریم.

کامرانی فر افزود: فیلم هایش را خواهید دید که ورزشگاه آزادی را به این سیستم تجهیز کرده ایم. قدم رو به جلو را برداشته ایم. پیش بینی کرده ایم که اگر بگویند برای بازی ایران و کره وار باید باشد شرایط آن را داریم. تا این لحظه هم اگر به ما اعلام نکرده اند این است که اس اف سی با هاکای کار می کند و امکان دارد بابت این اختلاف نظر داشته باشیم اما خوشحالیم که وار را آماده کردیم. برای بازی ایران و کره VAR استفاده نمی شود و آفلاین هستیم. چون داورش هم مجوز نگرفته بیاید اما ورزشگاه را تجهیز کرده ایم.

سرپرست دبیرکلی فدراسیون در پاسخ به سوال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه آیا با شرکتی که تجهیزات وار را آورده قرارداد امضا شده است یا خیر گفت: دیگر اینها جزییات است. در مورد مسائل فنی اگر سوالی دارید در خدمتم.

خبرنگار فارس در ادامه تاکید کرد که در بازی های بعدی چه می شود و کامرانی فر هم گفت: منظورتان کدام بازی ها است و خبرنگار فارس تاکید کرد بازی های آینده ای که زیر مجموعه ای اف سی هست چه می شود که البته حسین شریفی روابط عمومی فدراسیون فوتبال اجازه پاسخگویی به کامرانی فر را نداد و خودش عنوان کرد این مورد را جازه بدهید در آینده اطلاع رسانی می کنیم.اول بگذارید جواب AFC را بگی البته کامرانی فر در خصوص این سوال اعلام کرد: این یک معادله دو طرفه است. ما به ای اف سی اعلام کردیم و شرکتی را آوردیم که مورد تایید فیفا است. این هم کمی زمان بر است تا با ای اف سی مکاتبه کنیم و بگوییم وار داریم. چون میزبانی ها با کنفدراسیون فوتبال آسیا است باید آنها تایید نهایی را بدهند. ما این شرکت را برای ۴ بازی آینده آورده ایم. با ای اف سی هم در حال مکاتبه هستیم و حالا اگر آنها بخواهند از تجهیزات ما استفاده کنند دیگر نظر خودشان است.

سرپرست دبیر کلی فدراسیون فوتبال در پایان در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار فارس در مورد اینکه آیا فدراسیون با محمد ناظم الشریعه ادامه خواهد داد یا خیر گفت: اجازه بدهید در آینده در این مورد فدراسیون صحبت می کند.

لینک کوتاه : https://www.bamnews.ir/?p=57636

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.